+372 521 1140
info@raketipood.ee


Uudised

DEC
28
2012

Ilutulestikud ja lemmikloomad!?

Millised ilutulestikud lemmikloomadele meeldiksid? Siinkohal ei ühti inimeste ja väikeloomade ilutulestike maitse, koerad-kassid eelistaksid tõenäoliselt säraküünlaid ja taevalaternaid, kuid aastavahetusel kaunistavad taevast õnneks ja kahjuks ka suuremad raketid-ilutulestikud. Raketipood ei tee siinkohal lemmikute elu lihtsamaks, vabandame meie armsate väikeste sõprade ees ja anname mõned vihjed, kuidas seda olukorda pehmendada.

Ilutulestikukartus on lemmikloomade (eriti koerte seas) väga levinud foobia. Kui mõni koer tahab raketile taevasse järgi söösta, siis enamus otsib vali paugutamise ja ereda välkuva valguse eest varju voodi all ja akendest eemal.

Mõned praktiseeritud teraapiavõtted, mis võivad aidata:

Harjuta koera ilutulestikega
Näita talle ilutulestikega videot (või video puudumisel mängi heli).
Alusta video/heliga päris vaiksest helitugevusest. Ühenda videomaterjal koerale meeldivate tegemistega. Tõsta helitaset vähehaaval ja jätka paraleelselt meeldivate tegevustega, et lemmik saaks aru, et ilutulestik ei ole halb. Kui koer hakkab helitugevuse tõstmisel kartma, keera heli jälle vaiksemaks. Jätka seda tegevust korduvalt iga päev, kuni koer ei karda enam ilutulestikke ka vali helitugevuse korral.

Lemmikloomad koer kass ilutulestiku foobia vältimine
jeux casino en ligne français legal

Kergenda lemmiku hirmu, mitte ära võimenda seda oma käitumisega
See aitab lemmikute puhul, kellel on madal või keskmine foobia
Paljud lemmikloomade omanikud tunnevad sundi, et kui lemmik näitab üles hirmu, siis peab neid tugevasti kallistama, beebilikul toonil nendega rääkima jne. Selline inimese käitumise muutumine annab lemmikule märku, et midagi on valesti ja kartmine on õigustatud. Ärge omanikuna muutke oma tavapärast käitumist ega reageerige ilutulestikule äkiliselt, see ajab koera-kassi veelgi rohkem hirmule. Selle asemel leia koerale paraleelset meeldivat tegevust, keera telekas-raadio kõvemaks ning sulge aknad-uksed. Kui koer leiab endale rahuliku koha näiteks voodi all, ära sunni teda aknalauale ilutulestikke nautima, see võimendab hirmu ja võib lükata koera üle mugavuspiiri, misjärel võib ta käituda ettearvamatult ja ohtlikult.

Tõsise hirmu korral aitab meditsiin
Kui foobia on nii endale kui koerale väljakannatamatu ja lemmikut ei anna helieffektidest eraldada, pöördu loomaarsti poole. Lemmikutele võidakse soovitada erinevaid ärevuse vähendajaid ja rahusteid, kuid nende kasutamise peab kooskõlastama veterinaariga, st ära oma kangeid stressi- või unerohte lemmikuga jaga.

Jaga oma häid praktikaid ja kasulikke nippe teiste koeraomanikega Raketipood.ee Facebooki lehel!
Ja kui lemmik on välja õpetatud, haara kohe kinni Raketipoe aastavahetuse sooduspakkumistest!

Raketipood.ee meeskond

BY :
COMMENT : Off
About the Author