+372 521 1140
info@raketipood.ee


Uudised

NOV
22
2012

Kuidas osta ilutulestikku?

Kui sa oled ilutulestikumaastikul uus ja sul ei ole varasemat kogemust erinevate toodetega, siis võib orienteerumine keeruliseks osutuda. Toome siinkohal välja mõned näitajad, mida silmas pidada ja mille abil endale sobiv lahendus leida!

Taevalaternad, vulkaanid, säraküünlad, raketid jms on pigem eriotstarbelised tooted, mida olenevalt tootest kasutatakse mõne kindla ürituse raames või näiteks sisetingimustes ning need ei paku võimsat tulemängu kõrgel taeva all. Tänapäeva levinumad ilutulestikud ehk nö “meestele mõeldud kraam” on ilutulestiku patareid, mida on mugav kasutada. Patareid on tootja poolt niimoodi ette valmistatud, et erinevad efektid väljuvad patareist kindlas loogilises järjekorras ja sobivate intervallidega. Ilutulestiku laskmiseks tuleb vaid valida sobiv turvanõuetele vastav koht ning süütenöörile tuld anda!

Nii nagu Raketipood.ee ilutulestiku poes patareide tutvustustes näha saab, on iga ilutulestikutootega seotud mõned näitajad:

Efektid – kirjeldab taevas toimuvat sõnades, nii hästi kui see võimalik on.
Kaliiber – mida suurem kaliiber, seda kõrgemal ja võimsamad on nimetatud efektid.
Kestvus – märgib toimumisaega sekundites.
Laskude arv – mitmest eraldi lasust koosneb ilutulestik.
Efektaine kaal – mida suurem on efektaine kaal, seda suurem ja võimsam on ilutulestik (max jaemüügikaal 4000 g).
Mõõdud – pakendi mõõdud (laius x sügavus x kõrgus).
Video – illustreerib efekte visuaalselt kaamera abil.

Kõige tähtsamad näitajad on Kaliiber ja Efektaine kaal, need näitavad ära tulestiku võimsuse. Samuti võib vaadata Laskude arvu, sellest sõltub tulestike tihedus ning pikkus. Kestvus ei mängi suurt rolli, sest seda annab kunstlikult venitada, kui jätta laskude vahele suuremad ajalised augud, mis on aga visuaalselt jällegi halb näitaja. Pakendi mõõdud on samuti ebatähtis näitaja, sest paljud tootjad teevad suuri kaste, mis paistavad küll poeletil välimuselt suured ning uhked, kuid seest õhku ja kartongi täis, mis käitlemisele midagi juurde ei anna. Pigem on välimiste mõõtudega vastupidi, sest väiksema kasti puhul kulub kaugelt Hiinast toodava kauba transpordile vähem raha ning sellevõrra saab lõpptarbija parema asja soodsama hinnaga kätte. Video illustreerib efekte, kuid videos paistavad kõik ilutulestikud tegelikkusega võrreldes alati väiksemad ja vähemefektsed, sest puudub ruumiline keskkond ja heliefektid on nõrgad.

Vastavalt oma eelarvele saate ülalmainitud näitajate abiga sobivad tooted välja valida. Soovitame võtta eelarve ulatuses pigem vähem ja sellevõrra suuremaid tooteid. Vahel soovitakse näiteks vana-aastaõhtul iga paari napsu tagant mõni väiksem patarei jälle taeva poole suunata, kuid need väiksemad lahendused ei anna ükhaaval lastes sellist wow-effekti, mida saaks ühe või maksimaalselt paari suurema tootega korraga lastes. Selleks soovitamegi väga paljude väikeste toodete asemel võtta vähem ja sellevõrra suuremad lahendused.

Kui te siiski ei suuda selle info põhjal valikut teha, võtke meiega julgelt ühendust ja leiame koos sobiva tulestiku!

 

Vaata ka:

BY :
COMMENT : Off