+372 521 1140
info@raketipood.ee


Uudised

NOV
08
2012

Pürotehniliste toodete müümine

Eestis reguleerivad ilutulestike jt pürotehniliste toodete müümist seadused ja seoses lõhkematerjaliseaduse uue redaktsiooni jõustumisega tuleb silmas pidada uusi ettekirjutusi:

Keelatud on paugutite (mittemetallist kesta paigutatud pürotehnilised tooted, mis laengu süttimisel tekitavad peamiselt heliefekti ehk paugu) jaekaubandus.

Varem võis pauguteid soetada jaekaubandusest 27. detsembrist kuni 1. jaanuarini. See keeld ei laiene pürotehniku pädevustunnistusega isikule, kes kasutab paugutit oma majandus- ja kutsetegevuses. Näiteks kui Raketipood.ee viib oma instruktoritega läbi tellitud ilutulestikushow vms erilahenduse või mõni paintball ’iteenust pakkuv firma kasutab oma tegevuses pürotehniku pädevustunnistusega instruktorit, siis on paugutite kasutamine lubatud.

Lubatud on I ja II kategooria pürotehniliste toodete (väga madala või madala ohutaseme ja minimaalse müratasemega tooted, mida kasutatakse ilutulestiku tegemiseks piiratud alal väljas või siseruumides) aastaringne müük.

Varem kehtis I ja II kategooria osadele pürotehnilistele toodetele müügikeeld perioodil 1. november kuni 26. detsember.

Vastavalt seadusele on keelatud kasutada avalikus kohas pürotehnilisi tooteid, millega kaasnev heli- või valgusefekt võib teist isikut oluliselt häirida. Nii avalikus kohas kui ka mitteavalikus kohas ei või kasutada pürotehnilisi tooteid, millega kaasneb kestev või korduv teist isikut häiriv müra- või valgusefekt, ajavahemikus kell 22.00–6.00, puhkepäevale eelneval ööl kell 00.00–7.00.

Need muudatused on kõik meie igapäevase rahu ja turvalisuse nimel, st pidage seadustest kinni ja ärge riskige rahatrahvi või õnnetustega!

Raketipood.ee meeskond

BY :
COMMENT : Off